RN731JTTD4222C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4222C25
Description
RES 42.2K OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
42.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C