RN731JTTD4221F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4221F50
Description
RES 4.22K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
2
Case Code (Metric) :
Resistance :
4.22kOhm