RN731JTTD4221F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4221F25
Description
RES 4.22K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
4.22kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD4221F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4221F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.22kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C