RN731JTTD4221F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4221F100
Description
RES 4.22K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
4.22kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD4221F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4221F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.22kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C