RN731JTTD4221F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4221F10
Description
RES 4.22K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
4.22kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
75V
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD4221F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4221F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.22kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C