RN731JTTD4221D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4221D25
Description
RES 4.22K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
4.22kOhm
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD4221D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4221D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.22kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C