RN731JTTD4221C50
Mfr.Part #
RN731JTTD4221C50
Description
RES 4.22K OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.22kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD4221C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4221C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.22kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C