RN731JTTD4221C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4221C25
Description
RES 4.22K OHM 0.25% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.22kOhm
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C