RN731JTTD4221C10
Mfr.Part #
RN731JTTD4221C10
Description
RES 4.22K OHM 0.25% 1/16W 0603
yes
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
4.22kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD4221C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4221C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.22kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C