RN731JTTD4221B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4221B50
Description
RES 4.22K OHM 0.1% 1/16W 0603
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
4.22kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD4221B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4221B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.22kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C