RN731JTTD4221B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4221B25
Description
RES 4.22K OHM 0.1% 1/16W 0603
RN73
Depth :
800μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
4.22kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C