RN731JTTD4221B10
Mfr.Part #
RN731JTTD4221B10
Description
RES 4.22K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
4.22kOhm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD4221B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4221B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.22kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C