RN731JTTD4220F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4220F50
Description
RES 422 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
422Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V