RN731JTTD4220F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4220F25
Description
RES 422 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
2
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Thin Film
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Resistance :
422Ohm
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4220F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4220F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 422Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C