RN731JTTD4220F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4220F10
Description
RES 422 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Resistance :
422Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm