RN731JTTD4220D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4220D25
Description
RES 422 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Resistance :
422Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD4220D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4220D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 422Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C