RN731JTTD4220D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4220D100
Description
RES 422 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±0.5%
Height :
450μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
422Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD4220D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4220D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 422Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C