RN731JTTD4220B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4220B50
Description
RES 422 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
422Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD4220B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4220B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 422Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C