RN731JTTD4220B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4220B25
Description
RES 422 OHM 0.1% 1/16W 0603
2
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
e3
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Resistance :
422Ohm
Height :
450μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD4220B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4220B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 422Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C