RN731JTTD41R7D50
Mfr.Part #
RN731JTTD41R7D50
Description
RES 41.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.5%