RN731JTTD41R7C50
Mfr.Part #
RN731JTTD41R7C50
Description
RES 41.7 OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
41.7Ohm
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD41R7C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD41R7C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 41.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C