RN731JTTD41R2D25
Mfr.Part #
RN731JTTD41R2D25
Description
RES 41.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
41.2Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
WRAPAROUND
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W