RN731JTTD4172F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4172F25
Description
RES 41.7K OHM 1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
41.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W