RN731JTTD4172F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4172F100
Description
RES 41.7K OHM 1% 1/16W 0603
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
WRAPAROUND
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
41.7kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V