RN731JTTD4172D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4172D100
Description
RES 41.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
yes
Power Rating :
63mW
Resistance :
41.7kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
RN73
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm