RN731JTTD4172D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4172D10
Description
RES 41.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
41.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD4172D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4172D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 41.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C