RN731JTTD4171F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4171F25
Description
RES 4.17K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Series :
RN73
Height :
450μm
EAR99
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
4.17kOhm
Weight :
2.012816mg
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD4171F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4171F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.17kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C