RN731JTTD4171F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4171F100
Description
RES 4.17K OHM 1% 1/16W 0603
Thin Film
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
4.17kOhm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD4171F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4171F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.17kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C