RN731JTTD4171D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4171D25
Description
RES 4.17K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
4.17kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Thin Film
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
yes
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD4171D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4171D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.17kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C