RN731JTTD4171C50
Mfr.Part #
RN731JTTD4171C50
Description
RES 4.17K OHM 0.25% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Composition :
Thin Film
Resistance :
4.17kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C