RN731JTTD4171B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4171B25
Description
RES 4.17K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.17kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Weight :
2.012816mg
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
RN731JTTD4171B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4171B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.17kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C