RN731JTTD4171A25
Mfr.Part #
RN731JTTD4171A25
Description
RES 4.17K OHM 0.05% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
4.17kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.05%