RN731JTTD4170F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4170F50
Description
RES 417 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Resistance :
417Ohm
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD4170F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4170F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 417Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C