RN731JTTD4170D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4170D100
Description
RES 417 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Resistance :
417Ohm
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
2
Height :
450μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD4170D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4170D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 417Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C