RN731JTTD4170B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4170B50
Description
RES 417 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
417Ohm
Series :
RN73
Power Rating :
63mW