RN731JTTD4170B10
Mfr.Part #
RN731JTTD4170B10
Description
RES 417 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
417Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD4170B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4170B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 417Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C