RN731JTTD4122F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4122F50
Description
RES 41.2K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
41.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm