RN731JTTD4122F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4122F100
Description
RES 41.2K OHM 1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
41.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W