RN731JTTD4122F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4122F10
Description
RES 41.2K OHM 1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
41.2kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD4122F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4122F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 41.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C