RN731JTTD4122D50
Mfr.Part #
RN731JTTD4122D50
Description
RES 41.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
41.2kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
EAR99
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD4122D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4122D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 41.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C