RN731JTTD4122B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4122B25
Description
RES 41.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
e3
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Resistance :
41.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
0603 (1608 Metric)
Published :
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD4122B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4122B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 41.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C