RN731JTTD4121F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4121F25
Description
RES 4.12K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
4.12kOhm
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
yes
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4121F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4121F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.12kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C