RN731JTTD4121F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4121F100
Description
RES 4.12K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Resistance :
4.12kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD4121F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4121F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.12kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C