RN731JTTD4121D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4121D25
Description
RES 4.12K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Thin Film
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
4.12kOhm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD4121D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4121D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.12kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C