RN731JTTD4121D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4121D100
Description
RES 4.12K OHM 0.5% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Height :
450μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Resistance :
4.12kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Number of Terminations :
2
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4121D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4121D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.12kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C