RN731JTTD4121B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4121B50
Description
RES 4.12K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
4.12kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD4121B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4121B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.12kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C