RN731JTTD4121B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4121B25
Description
RES 4.12K OHM 0.1% 1/16W 0603
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
4.12kOhm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD4121B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4121B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.12kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C