RN731JTTD4121B05
Mfr.Part #
RN731JTTD4121B05
Description
RES 4.12K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
4.12kOhm
Datasheets
RN731JTTD4121B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4121B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.12kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C