RN731JTTD4120F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4120F25
Description
RES 412 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
412Ohm
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD4120F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4120F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 412Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C