RN731JTTD4120F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4120F100
Description
RES 412 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Resistance :
412Ohm
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
e3
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4120F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4120F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 412Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C